Home / KOSOVA / Ambasadorja amerikane në NATO jep lajmin e keq për Ushtrinë e Kosovës

Ambasadorja amerikane në NATO jep lajmin e keq për Ushtrinë e Kosovës

Ambasadorja amerikane në NATO jep lajmin e keq për Ushtrinë e Kosovës

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Ambasadorja amerikane në NATO s’e përmend taksën, ndërsa thotë se do ta përkrahin Ushtrinë e Kosovës.

Ambasadorja e SHBA-së në NATO, Kay Bailey Hutchison, ka treguar edhe njëherë përkrahjen e NATO-së ndaj Ushtrisë së Kosovës.

Hutchison ka thënë se NATO-ja do të vazhdojë të mbështesë Ushtrinë e Kosovës, sipas saj Qeveria e Kosovës tani do të ketë bashkëpunime me NATO-n për të rritur kapacitet e Ushtrisë.

Ambasadorja Hutchison ka thënë se NATO-ja do të punojë me qeverinë e Kosovës për t’u kujdesur që do të krijohet një forcë mbrojtëse shumë-etnike, ku janë të përfshira të gjitha minoritetet.

Po ashtu ajo ka folur edhe për taksën ndaj Serbisë, ambasadorja amerikane e ka vlerësuar si politikë bilaterale ndërmjet dy shteteve dhe nuk ka dhënë ndonjë qëndrim tjetër në lidhje me të.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 12, 2019 5:31 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=423594
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Ambasadorja amerikane në NATO jep lajmin e keq për Ushtrinë e Kosovës Ambasadorja amerikane në NATO jep lajmin e keq për Ushtrinë e KosovësRating: 4.8