Home / KOSOVA / Avokati i Lushtakut tregon pse ai nuk u përgjigj në pyetjet e Gjykatës Speciale

Avokati i Lushtakut tregon pse ai nuk u përgjigj në pyetjet e Gjykatës Speciale

Avokati i Lushtakut tregon pse ai nuk u përgjigj në pyetjet e Gjykatës Speciale

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Gjykata Speciale tashmë ka filluar me intervistimet e shumta.

Sami Lushtaku, ish-komandanti i Zonës Operative të Drenicës ka qenë njëri nga të ftuarit e Gjykatës Speciale.

Lushtaku në Hagë nuk e kishte thënë asnjë fjalë dhe për këtë ka një shpjegim avokati i tij dhe ish-prokurori i Tribunalit të Hagës, Geoffrey Nice.

“Unë i kam dhënë këshillë. Ai e ka marrë në konsideratë këshillën time dhe ka vepruar sipas saj”, ka thënë Nicë në një intervistë ekskluzive për Zonën e Debatit.

“Si z. Lushtaku dhe të tjerët janë ftuar për dy gjëra: Të sjellin dokumente, që Lushtaku nuk kishte asnjë dhe t’i përgjigjen pyetjeve”.

“Ata nuk kishin asnjë akuzë për Lushtakun, kur ne nuk i dime cilat janë akuzat nuk mund të lëvizim përpara. I thanë nuk kemi asnjë akuzë specifike ndaj jush”.

“…dhe nëse duhet ta arrestonin një person në Prishtinë i cili dyshohet se e ka vjedhur një veturë – athërë atij i thuhet se jeni i dyshuar për vjedhjen e një veture. Mund t’i bëni pyetje rreth kësaj dhe personi mund të përgjigjet”.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 22, 2019 12:20 am ne link https://kosovatoday.com/?p=429889
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Avokati i Lushtakut tregon pse ai nuk u përgjigj në pyetjet e Gjykatës Speciale Avokati i Lushtakut tregon pse ai nuk u përgjigj në pyetjet e Gjykatës SpecialeRating: 4.8