Home / KOSOVA / Dalin para gjykatës dy ministra aktual dhe një ish kryetar Komune

Dalin para gjykatës dy ministra aktual dhe një ish kryetar Komune

Dalin para gjykatës dy ministra aktual dhe një ish kryetar Komune

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Dalin para gjykatës zëvendëskryeministri Dardan Gashi, ministri i Tregtisë dhe Industrisë Endrit Shala dhe ish kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku.

Ka nisur shqyrtimi fillestar në rastin e Dardan Gashit, Endrit Shalës, Sami Lushtakut dhe të tjerëve për gjuajtje me armë në odën e Fatmir Limajt.

Prokuroria e Gjakovës kishte ngritur aktakuzë ndaj Dardan Gashit, Sami Lushtakut dhe Endrit Shalës, për posedim të paautorizuar të armëve, pasi që të njëjtit ishin parë në një video duke festuar në odën e Fatmir Limajt.

Të pandehurit në festën e Limajt, pas lirimit nga akuzat e Prokurorisë për krim të organizuar dhe keqpërdorim detyre, janë parë duke gjuajtur me armë nga dritaret e odës.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 11, 2019 10:30 am ne link https://kosovatoday.com/?p=422570
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Dalin para gjykatës dy ministra aktual dhe një ish kryetar Komune Dalin para gjykatës dy ministra aktual dhe një ish kryetar KomuneRating: 4.8