.
Friday , July 19 2019
Home / INTERESTING / Kryeministri australian e përshëndeti një votuese koreane në gjuhën kineze (Video)

Kryeministri australian e përshëndeti një votuese koreane në gjuhën kineze (Video)

Kryeministri australian e përshëndeti një votuese koreane në gjuhën kineze (Video)

Ditën e parë të fushatës parazgjedhore, kryeministri australian Scott Morrison e ka nisur me një gabim të vogël.

Gjatë takimit me disa votues në Sideny të Australisë, ai ia drejtuar një votueseje koreane me një përshëndetje kineze, por ajo e përmirësoi menjëherë, transmeton Telegrafi.

I rrethuar nga gazetarët, kryeministri i tanishëm që garon edhe për një mandat tjetër, nisi të qeshte dhe vazhdoi të takohej me pranishmit tjerë.

Takimi dhe përshëndetje tij me ‘ni hao’ vjen vetëm pak momente, pasi kishte vizituar një restorant korean të asaj zone.

Megjithatë, gabimi që bëri nuk duket se do t’i shkaktojë probleme, në zgjedhjet që zhvillohen me 18 maj. /Telegrafi/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com April 15, 2019 10:50 am ne link https://kosovatoday.com/?p=441275
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Kryeministri australian e përshëndeti një votuese koreane në gjuhën kineze (Video) Kryeministri australian e përshëndeti një votuese koreane në gjuhën kineze (Video)Rating: 4.8