Home / BOTA / Ambasadori serb në Rusi: Për Kosovën ekzistojnë vetëm dy zgjidhje-e keqe dhe më pak e keqe!

Ambasadori serb në Rusi: Për Kosovën ekzistojnë vetëm dy zgjidhje-e keqe dhe më pak e keqe!

Ambasadori serb në Rusi: Për Kosovën ekzistojnë vetëm dy zgjidhje-e keqe dhe më pak e keqe!

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Në 20 vjetorin e nënshkrimit të Marrëveshjes së Kumanovës, e cila i dha fund luftës në Kosovë, deputeti serb dhe ambasadori i sapoemëruar i Serbisë në Moskë, Miroslav Lazanski, ka thënë se Serbia lufton për atë që ende mund ta marrë nga Kosova.

Ish-gazetari serb, i cili gjatë javës që shkoi është emëruar ambasador në Rusi, siç raporton B92, ka thënë se aktualisht duhet të “nxjerrim atë që mund të nxirret atje, sepse Kosova nuk është një problem që është shfaqur tani”.

“Atë problem [çështjen e Kosovës] nuk mundi ta zgjidhte as Mbreti Aleksandar, as Jugosllavia e Titos e as nga Millosheviqi, prandaj është jo reale të pritet që kjo brenda natës të zgjidhet. Po mundohemi të nxjerrim maksimumin nga ajo që është e mundur, që është çështje e një kompromisi”, thotë Lazanski, duke shtuar se të gjitha zgjidhjet në një farë mënyre janë të këqija”.

“Për Kosovën ekzistojnë vetëm dy zgjidhje – e keqe dhe më pak e keqe”, tha Lazanski.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com June 10, 2019 9:20 am ne link https://kosovatoday.com/?p=450694
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Ambasadori serb në Rusi: Për Kosovën ekzistojnë vetëm dy zgjidhje-e keqe dhe më pak e keqe! Ambasadori serb në Rusi: Për Kosovën ekzistojnë vetëm dy zgjidhje-e keqe dhe më pak e keqe!Rating: 4.8