.
Friday , July 19 2019
Home / KOSOVA / Kryeministri Haradinaj kështu u prit në Amerikë

Kryeministri Haradinaj kështu u prit në Amerikë

Kryeministri Haradinaj kështu u prit në Amerikë

Kështu u prit kryeministri Ramush Haradinaj në Amerikë.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, udhëtoi të premten për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Zyra e tij tha se kryeministri Haradinaj është ftuar nga “Komuniteti Katolik Shqiptar, Shën Pali, në Detroit, për të marrë pjesë në shënimin e 108-vjetorit të Kryengritjes së Malësisë.

Me këtë rast, thuhet në njoftim, kryeministri Haradinaj “do të ketë takime edhe me përfaqësues të komunitetit shqiptar katolik në Amerikë dhe autoritete të Detroitit. Gjatë kësaj vizite, kryeministri Haradinaj do të takojë edhe zyrtarë të tjerë të SHBA-së”.

Në një takim me shqiptarët në Amerikë, ishte organizuar gjithçka me motive kombëtare.

Me flamuj e veshje kombëtare, shqiptarët e Amerikës thërrisnin emrin e Haradinajt si dhe brohorisnin UÇK, në momentin kur ai po hynte në sallën ku po organizohej takimi.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com April 8, 2019 9:35 am ne link https://kosovatoday.com/?p=439868
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Kryeministri Haradinaj kështu u prit në Amerikë Kryeministri Haradinaj kështu u prit në AmerikëRating: 4.8