.
Tuesday , July 16 2019
Home / KOSOVA / Mundohet ta fshijë skandalin ambasada turke– e përmirësojnë postimin “Kosovë e Metohi”

Mundohet ta fshijë skandalin ambasada turke– e përmirësojnë postimin “Kosovë e Metohi”

Mundohet ta fshijë skandalin ambasada turke– e përmirësojnë postimin “Kosovë e Metohi”

Ambasada turke mundohet ta fshijë skandalin – e përmirësojnë postimin “Kosovë e Metohi”.

Ambasada turke në Beograd ka “përmirësuar” gabimin e saj që e kishte bërë dje në një postim në faqen e saj zyrtare në Facebook.

Ambasada turke kishte shkruar se ambasadori Tanju Bilgiç u takua me drejtorin e zyrës për Kosovë dhe Metohi Marko Gjuriq për të diskutuar situatën aktuale, kështu duke iu referuar Kosovës si “Kosovë dhe Metohi”.

Por sot, ambasada turke në Beograd pas reagimeve të shumta në këtë publikim nga komentuesit kosovarë, ka hequr pjesën Metohi dhe ka lënë vetëm emrin Kosovë në fotografitë ku shihen ambasadori turk në Beograd dhe drejtori i ashtuquajtur zyrës për Kosovë, Marko Gjuriq.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com July 12, 2019 2:56 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=455227
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Mundohet ta fshijë skandalin ambasada turke– e përmirësojnë postimin “Kosovë e Metohi” Mundohet ta fshijë skandalin ambasada turke– e përmirësojnë postimin “Kosovë e Metohi”Rating: 4.8