.
Friday , July 19 2019
Home / KOSOVA / Rrëfimi i i Brovinës për fotografinë e tmerrshme: Prapa ishin familjarët e gruas së dhunuar

Rrëfimi i i Brovinës për fotografinë e tmerrshme: Prapa ishin familjarët e gruas së dhunuar

Rrëfimi i i Brovinës për fotografinë e tmerrshme: Prapa ishin familjarët e gruas së dhunuar

Një fotografi e publikuar nga deputetja, Flora Brovina, ku shihen ushtarë serbë duke dhunuar një grua shqiptare gjatë luftës ka tronditur opinionin shqiptarë.

Siç shihet në fotografi, tre ushtarë serbë dhunonin gruan ndërsa pas tyre shihen persona me duar të lidhura dhe në gjunjë, ku një ushtar u rri prapa me armë në kokat e tyre.

Brovina ka thënë se fotografia është gjetur në aparatin e një ushtari serb, ndërkaq personat prapa 3 kliminelëve serbë janë familjarët e viktimës.

“Prapa shihen familjarët. Ata janë detyruar ta shohin aktin e dhunimit”.

“Rasti në fjalë është një fotografi që është gjetur në aparatin e një ushtari serb që dëshmon aktin, mënyrën se si i kanë dhunuar gratë. Kjo është vetëm njëra nga mënyrat kur i kanë detyruar familjarët që ta shohin aktin e dhunës seksuale. Shumë raste kemi kur ato janë mbledhur shumë në numër dhe sistematikisht janë dhunuar nga ushtarët serb”, ka thënë Brovina.

“Gruaja është 50 vjecare. Kur ka ndodhur kjo ka qenë 35 vjeçare. Tani është zgjuar vetëdijësimi institucional që për këto viktima të ngriten aktakuza. Serbia është fajtorja”, tha ajo.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com May 16, 2019 4:24 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=446831
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Rrëfimi i i Brovinës për fotografinë e tmerrshme: Prapa ishin familjarët e gruas së dhunuar Rrëfimi i i Brovinës për fotografinë e tmerrshme: Prapa ishin familjarët e gruas së dhunuarRating: 4.8