.
Tuesday , July 16 2019
Home / KOSOVA / Zhvillime të reja në rastin e Loredanës, reperja merr vendimin e papritur

Zhvillime të reja në rastin e Loredanës, reperja merr vendimin e papritur

Zhvillime të reja në rastin e Loredanës, reperja merr vendimin e papritur

Duket se ka zhvillime të reja në rastin e Loredanës.

Kohët e fundit Loredana Zefi ka qenë ndër emrat më të lakuar lidhur me akuzat që janë bërë drejt saj nga një çift zviceran.

Një çift zviceran e kishte akuzuar atë për zhvatje parash dhe kanosje.

Lidhur me këtë rast ajo tashmë ka marrë vendim ta marrë një tjetër avokat dhe t’i largojë Tom Gashin dhe Artan Sadikun.

Avokati i ri i saj është Thomas Fingerhuth. Ai për mediat zvicerane ka folur lidhur me këtë rast ku ka thënë se nuk do ngritët asnjë aktakuzë ndaj saj pas hetimeve që janë duke u zhvilluar.

“Jam i bindur se nuk do te ngritët aktakuzë ndaj saj. Jam duke punuar që të gjej zgjidhje të tjera. Mendoj se ajo ka dashur një avokat që nuk është nga kantoni i njëjtë, por nga një kanton tjetër. Dikë që ka distancë me prokurorinë, bashkëpunimi me të po ecën mirë”, ka thënë ai.

E nga ana tjetër avokati i zviceranes beson se do të ngritët aktakuzë ndaj saj pasi bëhet fjalë për më shumë se 350 mijë euro mashtrim.

Burime të ’20 minuten’ afër prokurorisë së Zvicrës kanë thënë se Loredana i’a ka marrë 700 mijë euro dhe se për këtë ka edhe fakte.

Kujtojmë se Loredana ka qenë muaj më parë në Kosovë për të folur para mediave lidhur me këtë çështje dhe ishte e shoqëruar nga dy avokatët, Tomë Gashi dhe Artan Sadiku të cilët tani më nuk do të merren me rastin.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com July 11, 2019 2:51 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=454825
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Zhvillime të reja në rastin e Loredanës, reperja merr vendimin e papritur Zhvillime të reja në rastin e Loredanës, reperja merr vendimin e papriturRating: 4.8