Home / SHOWBIZ / E dhimbshme: Pas një sëmundje, ndahet nga jeta aktorja e njohur

E dhimbshme: Pas një sëmundje, ndahet nga jeta aktorja e njohur

E dhimbshme: Pas një sëmundje, ndahet nga jeta aktorja e njohur

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

A ajo e ka fituar shtatë herë çmimin Emmy.

Aktorja hollivudiane, Katherine Helmond, ka ndërruar jetë në moshë 89 vjeçare – bëjnë të ditur mediat amerikane.

Zëdhënësi i saj ka treguar se fituesja e dyfishtë e Golden Globe ka humbur jetën në shtëpinë e saj në Los Angeles, ndërsa vuante nga sëmundja Alzheimer.

Për rolet fantastike në komedinë televizive “Ëho’s the Boss?” dhe në serialin “Soap”, ajo e ka fituar çmimin dy herë çmimin Golden Globe.

Njëherësh, ajo e ka fituar shtatë herë çmimin Emmy për rolet e saja në disa filma dhe seriale, duke përfshirë edhe rolin e saj në serialin e popullarizuar komik, “Everybody Loves Raymond”.

Krahas angazhimeve të mëdha televizive dhe filmike, aktorja nga Teksasi ka arritur sukses të madh edhe në skenën teatrore.

Në vitin 1973, ajo ishte nominuar për çmimin Tony për performancën më të mirë në shfaqjen “The Great God Broën”.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com March 2, 2019 7:20 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=435276
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . E dhimbshme: Pas një sëmundje, ndahet nga jeta aktorja e njohur E dhimbshme: Pas një sëmundje, ndahet nga jeta aktorja e njohurRating: 4.8