.
Monday , July 15 2019
Home / SHOWBIZ / “Edhe femnat ja kanë nisë me repovat, diçka s’o n’rregull”: Deklarata e Ledri Vulës që po kritikohet nga të gjithë (Video)

“Edhe femnat ja kanë nisë me repovat, diçka s’o n’rregull”: Deklarata e Ledri Vulës që po kritikohet nga të gjithë (Video)

“Edhe femnat ja kanë nisë me repovat, diçka s’o n’rregull”: Deklarata e Ledri Vulës që po kritikohet nga të gjithë (Video)

Ledri Vula nervozon fansat, sidomos femrat.

Gjatë një interviste, Ledri Vula ka folur për muzikën rap dhe se si ka ndryshuar repi prej kur ai bën këtë muzikë.

Megjithatë duke dashur të shpjegojë diçka, Ledri ‘ia ka huç’ me një deklaratë e cila po merr kritika gjithandej, sidomos në internet, shkruan Gazeta Express.

Ledri tha se muzika rep ka ndryshuar shumë dhe ‘çdokush është duke bërë rap sot’: “edhe femnat ja kan nisë me repovatë, dicka so n’rregull”, duke aluduar se femrat nuk mund ose nuk duhet të bëjnë këtë lloj të muzikës.

https://twitter.com/i/status/1117158673321795584

Kryesisht gjinia femërore, nga të cilat Ledri ka shumë fansa, po edhe meshkujt janë të mendimit se Ledri është shprehur shumë diskriminues në këtë deklaratë.

Megjithëse disa janë munduar të e arsyetojnë Ledrin, duke thënë se nuk ëshët shprehur siç duhet, por qëllimi i tij ka qenë për të thënë se femrat që bëjnë sot këtë lloj të muzikës, në Kosovë, nuk janë edhe shumë të afta dhe nuk po bëjnë muzikë kualitative./Gazeta Express/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com April 15, 2019 12:54 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=441573
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . “Edhe femnat ja kanë nisë me repovat, diçka s’o n’rregull”: Deklarata e Ledri Vulës që po kritikohet nga të gjithë (Video) “Edhe femnat ja kanë nisë me repovat, diçka s’o n’rregull”: Deklarata e Ledri Vulës që po kritikohet nga të gjithë (Video)Rating: 4.8