Home / SHOWBIZ / Suksesi i këngëtareve shqiptare, Dua Lipa dhe Bebe Rexha nominohen për herë të parë në Grammy

Suksesi i këngëtareve shqiptare, Dua Lipa dhe Bebe Rexha nominohen për herë të parë në Grammy

Suksesi i këngëtareve shqiptare, Dua Lipa dhe Bebe Rexha nominohen për herë të parë në Grammy

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Grammy është çmimi më i madh që një këngëtar mund të marrë në industrinë muzikore.

Dhe në 62-vjetorin e eventit të madh muzikor janë nominuar për herë të parë 21 artistë apo grupe, mes tyre Dua Lipa dhe Bebe Rexha.

Ceremonia e ndarjes së çmimeve do zhvillohet mbrëmjen e së dielës (10 shkurt) dhe do transmetohet në CBS.

Shikoni listën e plotë:

1. Bad Bunny i nonimuar në kategorinë ‘Record of the Year’ me këngën “I Like It”.

2. Chloe x Halle të nominuara në kategoritë Best Neë Artist dhe Best Urban Contemporary Album për albumin e tyre “The Kids Are Alright”

3. Luke Combs në kategorinë Best New Artist

4. Greta Van Fleet të nominuar në 3 kategori Best New Artist, Best Rock Performance me këngën “Highway Tune dhe Best Rock Album me albumin “From the Fires”

5. H.E.R është nominuar në pesë kategori Best Neë Artist, Album of the Year me “H.E.R.”, Best R&B Performance me “Best Part”, Best R&B Song me “Focus” dhe Best R&B Album me “H.E.R.”

6. Dua Lipa në dy kategori Best New Artist dhe Best Dance Recording: “Electricity”

7. Margo Price është nominuar në kategorinë Best New Artist

8. Bebe Rexha në kategoritë Best New Artist dhe Best Country Duo/Group Performance me “Meant to Be”.

9. Jorja Smith Best New Artist

10. Post Malone në katër kategori Record of the Year me “Rockstar”, Album of the Year me “Beerbongs & Bentleys”, Best Pop Solo Performance me “Better Noë” dhe Best Rap/Sung Performance: “Rockstar”

11. Ella Mai e nominuar në kategoritë Song of the Year me “Boo’d Up” dhe Best R&B Song me “Boo’d Up”.

12. Shawn Mendes në kategoritë Song of the Year me “In My Blood” dhe Best Pop Vocal Album me “Shawn Mendes”

13. 21 Savage nominuar në Record of the Year me “Rockstar” dhe Best Rap/Sung Performance me “Rockstar”

14. Camila Campbello nominuar në Best Pop Vocal Album me “Camila” dhe Best Pop Solo Performance me “Havana (Live)”

15. Mac Miller nominuar në Best Rap Album me “Swimming”

16. Nipsey Hussle nominuar në kategorinë Best Rap Album me “Victory Lap”

17. Fever 333 nominuar në Best Rock Performance me “Made An America”

18. Dan + Shay nominuar në Best Country Duo/Group Performance me “Tequila”

19. Florida Georgia Line në kategorinë Best Country Duo/Group Performance me “Meant to Be”

20. J Balvin nominuar në Record of the Year me “I Like It”

21. Ashley Mcbryde nominuar në Best Country Album me “Girl Going Nowhere”

The post Suksesi i këngëtareve shqiptare, Dua Lipa dhe Bebe Rexha nominohen për herë të parë në Grammy appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 9, 2019 7:59 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=421499
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Suksesi i këngëtareve shqiptare, Dua Lipa dhe Bebe Rexha nominohen për herë të parë në Grammy Suksesi i këngëtareve shqiptare, Dua Lipa dhe Bebe Rexha nominohen për herë të parë në GrammyRating: 4.8