.
Saturday , July 20 2019
Home / SPORT / Ajaxi ‘shkatërroi’ 341 milionët e Juventusit

Ajaxi ‘shkatërroi’ 341 milionët e Juventusit

Ajaxi ‘shkatërroi’ 341 milionët e Juventusit

341 milionët e Juventusit që u turpëruan nga Ajaxi mbrëmë në luadër të Ligës së Kampionëve.

Ajax është duke shkaktuar befasi në këtë sezon të Ligës së Kampionëve.

Pasi e eliminoi Real Madridin nga 1/8 e finales, Ajax e ka eliminuar edhe Juventusin.

Skuadra holandeze kishte mbetur 1 me 1 me ‘Zonjën e Vjetër’ në Holandë, gjersa mbrëmë (e marte), fitoi 1 me 2 në ‘Allianz Stadium’, përcjell lajmi net.

Juventus fillimisht kaloi në epërsisë nëpërmjet Cristiano Ronaldos, gjersa të gjithë menduan se po përfundonte ndeshja para kohe.

Por, Ajax arriti që ta barazoi rezultatin dhe më vonë edhe të përmbys, duke i lënë të gjithë të befasuar.

341 milionë eurot (aq sa vlen në total skuadra) e Juventusit nuk arritën ta eliminojnë një skuadër që në verë do të shpërndahet, pasi Frenkie de Jong do të kalojë te Barcelona, gjersa atij mund t’i bashkohet edhe Matthijs de Ligt, ndërsa Hakim Ziyech është bërë cak i shumë skuadrave evropiane së bashku me David Neres.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com April 17, 2019 9:37 am ne link https://kosovatoday.com/?p=441883
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Ajaxi ‘shkatërroi’ 341 milionët e Juventusit Ajaxi ‘shkatërroi’ 341 milionët e JuventusitRating: 4.8