Home / SPORT / Ishte dështak, ja kush nuk dëshiron të largohet nga Milan

Ishte dështak, ja kush nuk dëshiron të largohet nga Milan

Ishte dështak, ja kush nuk dëshiron të largohet nga Milan

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Bakayoko nuk dëshiron të largohet nga Milani.

Mesfushori francez ka ‘ringjallur’ karrierën e tij me paraqitjet e mira tek Milan, pas një periudhe të tmerrshme që kaloi në ‘Stamford Bridge’.

Kalimi i tij nga Monaco tek Chelsea për 45 milionë euro bëri bujë në gjithë mediet. Ai pritej të ishte transferimi më i qëlluar, por në fund doli e kundërta.

Pas dështimit në Premierligë, Bakayoko kaloi tek Milan , ku tani luan në formë huazimi.

“U largova nga Chelsea sepse ndjeva se skuadra nuk më dëshironte më” ka thënë Bakayoko, transmeton lajmi.net.

“Sigurisht, më vinte keq. Isha atje për një vit dhe nuk shkoi siç prisja. Ishte vendim i thjeshtë dhe i vështirë njëkohësisht, sepse Chelsea janë Chelsea dhe nuk mendoj se kisha treguar aftësitë e mia, kështu që nuk ishte qejf” ka shtuar ndër të tjerash mesfushori.

Tifozët dhe trajneri i Milan po e pëlqejnë shumë Bakayokon dhe po mendohet shkëmbimi i mundshëm Franck Kessie – Tiemoue Bakayoko.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 15, 2019 10:10 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=425892
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Ishte dështak, ja kush nuk dëshiron të largohet nga Milan Ishte dështak, ja kush nuk dëshiron të largohet nga MilanRating: 4.8