Home / SPORT / Kepa u la në stol ndaj Tottenham, Sarri ka një mesazh të qartë për të

Kepa u la në stol ndaj Tottenham, Sarri ka një mesazh të qartë për të

Kepa u la në stol ndaj Tottenham, Sarri ka një mesazh të qartë për të

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Sarri ka vendosur që t’i hakëmerret portierit të Chelseas, Kepa i cili në ndeshjen finale në EF Cap refuzojë kërkesën e Sarrit për tu ndërruar.

Maurizio Sarri ka mbetur i kënaqur nga fitorja 2-0 e Chelsea-t ndaj Tottenham në Stamford Bridge.

Tekniku italian ka treguar edhe pse vendosi të lë në stol Kepan e të inkuadroj në vend të tij Caballeron.

“Mendoj se paraqitja ishte e ngjashme me ndeshjen e fundit, fatmirësisht rezultati është ndryshe. Pedro është një lojtar shumë i rëndësishëm për ne dhe i vlefshëm për ne në fazën mbrojtëse”.

“Isha i sigurt që lojtarët do të ndiqnin udhëzimet e mia pas kemi një marrëdhënie shumë të mirë”.

“Caballero? Ai është një portier i mirë dhe një njeri i madh, diçka e rëndësishme për ne në fushë dhe jashtë saj”.

“Megjithatë, kemi nevojë për vazhdimësi. Ndeshjen e fundit luajtëm shumë mirë, por u zhgënjyem me rezultatin, por këtë herë rezultati ishte më i mirë”.

“Vendimi për të lënë Kepa-n jashtë lojës ishte shumë i thjeshtë sepse ai bëri një gabim shumë të madh dhe duhet të paguante gjobën drejt klubit. Sot i pagoi edhe ekipit. Ishte vetëm një mesazh për të gjithë skuadrën, dhomën e zhveshjes, ne jemi një skuadër – jo 25 individë”.

“Tani mjaft më me pyetje, ai incident është pjesë e së shkuarës dhe në të ardhmen Kepa do të jetë titullar.”

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 28, 2019 9:20 am ne link https://kosovatoday.com/?p=434013
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Kepa u la në stol ndaj Tottenham, Sarri ka një mesazh të qartë për të Kepa u la në stol ndaj Tottenham, Sarri ka një mesazh të qartë për tëRating: 4.8