Home / SPORT / Kjo është dëshira e madhe e Piatek

Kjo është dëshira e madhe e Piatek

Kjo është dëshira e madhe e Piatek

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Sulmuesi i Milanit Krzysztof Piatek ka refuzuar të diskutojë të ardhmen e tij, vetëm ‘shpresë për të luajtur në Ligën e Kampionëve’.

Piatek përfundoi të dielën serinë prej pesë ndeshjeve pa gola, hapja e tij që ndihmoi Milanin të mundte Frosinone 2-0 për të marrë shpresat e tyre për një fund të katërt në ditën e fundit.

“Ndihem më mirë, shënova dhe jam i lumtur, sepse kemi fituar. Kjo ishte gjëja e rëndësishme”, tha ai për Sky Sport Italia, përcjell ORAinfo.

“Ne jemi vetëm një pikë pas Interit dhe Atalanta kështu që gjithçka është e mundur, por së pari ne duhet ta mundim SPALin”.

“Ne ishim duke shpresuar për një fitore të Juventusit, por kjo ishte vetëm një barazim. Është një kohë e vështirë për ne, por shpresojmë të mundim SPALin dhe rezultatet e tjera të shkojnë në rrugën tonë”.

“Ne besojmë në kualifikimin për Ligën e Kampionëve. Ishte e vështirë të mendoja se do të shënoja 30 gola në sezonin e parë që erdha nga Polonia”.

“Ishte e pamendueshme. Tani nuk po mendoj për të ardhmen time, unë jam i përqendruar vetëm në ndeshjen e ardhshme”.

“Unë shpresoj të luaj në Ligën e Kampionëve, kështu që gjithçka do të jetë e përsosur”, tha Piatek. /ORAinfo/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com May 21, 2019 12:46 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=447738
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Kjo është dëshira e madhe e Piatek Kjo është dëshira e madhe e PiatekRating: 4.8