Home / SPORT / Legjenda e Milanit e “qon në qiell” yllin e Romës

Legjenda e Milanit e “qon në qiell” yllin e Romës

Legjenda e Milanit e “qon në qiell” yllin e Romës

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Ish-mbrojtësi i Milanit ,Alessandro Costacurta komentoi për lojërat e Ligës së Kampionëve të së Martës në Sky Sport.

Mbrëmë, Roma arriti një fitore në shtëpi 2-1 kundër Porto ndërsa Buffon dhe Psg Verratti e mundën Man Unitedin 2-0 në Old Trafford përcjell ORAinfo.Costacurta u pyet për të komentuar lojtarët më të mirë dhe më të keq të natës së kaluar.

“Unë zgjedh dy çifte – tha ai – mendoj se çifti më i mirë i Ligës së Kampionëve ishte Zaniolo-Dzek. Zanilo është yll i madh.“ Pogba-Rashford ishte dyshja më e keqja. Imazhet e një Pogba të madh dhe unë duhet të them se ai ishte pak zhgënjyes kundër Psg “.

Ish-ylli i Interit, Cambiasso, u pajtua me Billy: “Jam dakord me Costacurta, Dzeko bëri një lojë të madhe, sidomos asistim për golin e parë, ai është një sulmues por ai luajti një rol të madh për të ndihmuar shokun e tij të ri”, ka thënë legjenda e Interit./ORAinfo/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 13, 2019 1:41 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=424123
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Legjenda e Milanit e “qon në qiell” yllin e Romës Legjenda e Milanit e “qon në qiell” yllin e RomësRating: 4.8