Home / SPORT / Neymar mungoi në ndeshjen e parë kundër Man Utd, babai i tij tregon a do të luajë në të dytën

Neymar mungoi në ndeshjen e parë kundër Man Utd, babai i tij tregon a do të luajë në të dytën

Neymar mungoi në ndeshjen e parë kundër Man Utd, babai i tij tregon a do të luajë në të dytën

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Për shkak të një lëndimi në këmbë, Neymar JR ishte i detyruar të mungojë në ndeshjene parë kundër MAnchester unitet.

Paris Saint Germain arriti që të shënonte fitore me rezultatin 2:0 në udhëtim, duke bërë që mungesa e tij mos të vërehet aq shumë.

Pikëpyetja e madhe qëndron nëse braziliani do të jetë i gatshëm për ndeshjen e dytë kundër ‘djajve të kuq’, por për këtë pyetje dilemat i ka shuar babai i lojtarit.

“Për tani, Neymar është i lënduar. Është e komplikuar dhe shqetëson ata që duan futbollin dhe ata që duan ta shohin atë duke luajtur” ka thënë Neymar ‘senior’, transmeton lajmi.net.

“Protokoli thotë se do të ketë së paku 10 javë mungesë. Të kthehet kundër United është e pamundur” ka thënë ndër të tjerash babai i lojtarit.

Neymar kishte kaluar nga Barcelona tek PSG për shumën e 222 milionë eurove. Kjo është hera e dytë që braziliani i mungon skuadrës së tij në këtë fazë të rëndësishme të garave.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 17, 2019 3:40 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=426836
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Neymar mungoi në ndeshjen e parë kundër Man Utd, babai i tij tregon a do të luajë në të dytën Neymar mungoi në ndeshjen e parë kundër Man Utd, babai i tij tregon a do të luajë në të dytënRating: 4.8