.
Tuesday , July 16 2019
Home / SPORT / Punë e kryer! Juventus arrin marrëveshje me yllin 200 milionësh

Punë e kryer! Juventus arrin marrëveshje me yllin 200 milionësh

Punë e kryer! Juventus arrin marrëveshje me yllin 200 milionësh

Joao Felix do të jetë i lumtur të bashkohet me Juventusin dhe agjenti i tij Jorge Mendes do të takohet me Fabio Paratici para ndeshjes Juve-Ajax për të diskutuar lëvizjen e tij të mundshme në Torino në verë.

Mendes, i cili ka marrëdhënie shumë të mira me Juven, po përpiqet ta bëjë ëndrrën e klientit të tij të vërtetë dhe nuk është i gatshëm të bjerë dakord për një marrëveshje të re me klubin portugez, përcjell ORAinfo.

Joao Felix ka një klauzolë lirimi prej 120 milionë eurosh të përfshirë në kontratën e tij dhe gjigantët e Liga Nos, të cilët dëshirojnë ta rrisin atë së shpejti në 200 milionë euro.

Mendes, megjithatë, dëshiron që Joao Felix të shkojë në një klub të lartë sa më shpejt që të jetë e mundur dhe takimi i ardhshëm do të jetë Juve hapi i parë për këtë sulmues 19-vjeçar të talentuar i cili tashmë ka zbuluar dëshirën e tij për të luajtur së bashku me idhullin e tij Cristiano Ronaldo një ditë./ORAinfo/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com April 15, 2019 12:46 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=441542
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Punë e kryer! Juventus arrin marrëveshje me yllin 200 milionësh Punë e kryer! Juventus arrin marrëveshje me yllin 200 milionëshRating: 4.8