Home / SPORT / Savic- Milan, Leonardo jep lajmi e madh

Savic- Milan, Leonardo jep lajmi e madh

Savic- Milan, Leonardo jep lajmi e madh

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Gjatë verës, AC Milan u përpoq të nënshkruante mesfushorin e Lazios Sergej Milinkoviç-Saviç.

Pavarësisht nga përpjekjet e tyre më të mira, presidenti i Lazios, Claudio Lotito hodhi poshtë të gjitha ofertat e Rossonerëve duke pretenduar se klubi hodhi poshtë një ofertë prej rreth 130 milion euro për mesfushorin serb përcjell ORAinfo.

Milani është i etur për të bërë një tjetër mesfushor që nënshkruan në verë; me klubin që shtyn për kualifikimin e UEFA Champions League.

Milan tashmë do të diskutojë blerjen e përhershme të Tiemoue Bakayoko nga Chelsea; me francezin që luan mirë për ekipin e Milanos deri tani këtë sezon.

Leonardo, drejtori sportiv i Milanit, është i interesuar të sjellë Milinkoviç-Savic, i cili aktualisht vlerëson Lazio në 120 milion euro.

Juventusi dhe Paris Saint-Germain janë gjithashtu të interesuar për serbin, por Milan janë të qetë për shkak të marrëdhënieve të mira ndërmjet Leonardo dhe agjentit të Milinkovic-Saviç, Mateja Kezman.

Kezman dhe Leonardo thuhet se kanë qenë në kontakt në javët e fundit dhe Scaroni konfirmoi dje se klubi ka për qëllim të nënshkruajë një lojtar të madh nëse kufizimet financiare Fair Play do ta lejojnë atë./ORAinfo/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com February 13, 2019 9:50 am ne link https://kosovatoday.com/?p=423971
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Savic- Milan, Leonardo jep lajmi e madh Savic- Milan, Leonardo jep lajmi e madhRating: 4.8