Home / SPORT / UEFA ka një lajm fantastik për Milot Rashicën

UEFA ka një lajm fantastik për Milot Rashicën

UEFA ka një lajm fantastik për Milot Rashicën

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Kosova e ka mposhtur Bullgarinë në Sofje 3:2, në kuadër të ndeshjeve kualifikuese ‘Euro 2020’.

Milot Rashica kishte udhëhequr Kosovën në fitoren historike ndaj Bullgarisë në kuadër të kualifikimeve për Evropian.

Ylli kosovar ishte i përfshirë në të tre golat e Kosovës, me një gol dhe asistim.

Derisa në golin e dytë ai kishte bërë një kalim shumë të bukur për të pasuar tek Kololli, i cili asistoi për Muriqin që shënoi një gol të bukur me kokë.

“UEFA Nations League” e ka zgjedhur këtë kalim të Rashicës si kalimin më të mirë të ditës.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com June 12, 2019 9:44 am ne link https://kosovatoday.com/?p=451310
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . UEFA ka një lajm fantastik për Milot Rashicën UEFA ka një lajm fantastik për Milot RashicënRating: 4.8