Krasniqi: Sondazhet e Vetëvendosjes se do t’i fitojë 52 për qind të votave janë të pavërteta

Deputeti i PDK-së, Memli Krasniqi, tha se sondazhet e Vetëvendosjes se do t’i fitojë 52 për…

Bislimi thotë se nëse vendi shkon tash në zgjedhje, VV do t’i fitojë 59 ulëse në Kuvend

Ministri i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, ka folur për situatën politike në vend. Ai ka…

Vetëm edhe nëntë të prekur me koronavirus në Ferizaj

Nga 98 të prekur me koronavirus sa kishte Ferizaj, vetëm 9 kanë mbetur si raste aktive.…

Mimoza del me veshje verore, do t’ju lë ‘gojëhapur’ me pamjen

Mimoza Shkodra po vazhdon të jetë një këngëtare tejet e dashur për publikun shqiptar. Që nga…

Shkrimtarja që parashikoi pandeminë: COVID-19 nuk do të ikë që me valën e parë, ja sa zgjat

Laurie Garrett e kishte parashikuar pandeminë. Shkrimtarja amerikane shkroi librin “The Coming Plague”, e me të…

Haziri zbulon kërkesën e Serbisë për territor dhe kufijtë e ri të Kosovës

Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri ka zbuluar kërkesën e Serbisë për territor dhe kufijtë e ri…

Kurti shprehet i bindur se ka një marrëveshje sekrete mes Thaçit e Vuçiqit

Kryeministri i vendit Albin Kurti ka përsëritur pretendimin e tij se ka marrëveshje sekrete mes Thaçit…

Shërohen të gjithë të prekurit me koronavirus në Hodonoc e Topanicë të Kamenicës

Shërohen të gjithë të infektuarit nga Hodonoci e Topanica. Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati,…