Haxhiu thotë se do t’i bashkohet protestës së nesërme në Ferizaj për vrasjen e 18 vjeçares

Haxhiu thotë se do t’i bashkohet protestës së nesërme në Ferizaj për vrasjen e 18 vjeçares.…

Arrijnë mbi 43 mijë doza Pfizer në Shqipëri

Mbërrijnë mbi 43 mijë doza Pfizer në Shqipëri. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka bërë të…

Don Lush Gjergji tregon si lindi lëvizja për pajtimin e gjaqeve: “Trimni me vllazni nuk ka”

“Trimni me vllazni nuk ka” – Don Lush Gjergji tregon si lindi lëvizja për pajtimin e…

Më shumë se 1.3 milionë qytetarë të Kosovës vizituan Shqipërinë gjatë këtij viti

Mbi 1.3 milionë qytetarë të Kosovës vizituan Shqipërinë gjatë këtij viti. Shtatëmujori ka rezultuar pozitiv për…

Sami Lushtaku nuk do të mund të garoj në zgjedhjet lokale?

Sami Lushtaku nuk do të mund të garoj në zgjedhjet lokale. Sami Lushtaku nuk do të…

Nera dhe Sabriu thonë fjalët më të bukura për ditëlindjen e Ermalit

Sabriu dhe Nera thonë fjalët më të bukura për ditëlindjen e Ermalit. Këngëtari Ermal Fejzullahu sot…

Ministrja Albulena Haxhiu tregon se a ka Qeveria strategji për parandalim të dhunës në familje

A ka qeveria strategji për parandalim të dhunës në familje? Flet ministrja Albulena Haxhiu. Ministrja e…

Ndezen qirinj në nderim të 18-vjeçares së vrarë në Ferizaj

Qirinj në nderim të 18-vjeçares së vrarë në Ferizaj. Dhjetëra të rinj në organizim të Sektorit…

Zbulohen lista e këngëve të albumit “Dafinë Moj”, spikatin duetet me nënën e saj dhe Tunën

Dafina zbulon listën e këngëve të albumit “Dafinë Moj”, spikatin duetet me nënën e saj dhe…

Arben Vitia – në luftë me pandeminë e sytë nga Prishtina

Vitia – në luftë me pandeminë e sytë nga Prishtina. Qytetarët dhe shoqëria civile, janë duke…

Bie gjashtëvjeçari në pusetën e thellë tri metra

Gjashtëvjeçari bie në pusetën e thellë tri metra. Albert Abazi është gjashtëvjeçari i cili të dielën…

Vdekja e 19 vjeçarit nga Covid-19, familja thotë se djali i tyre s’kishte sëmundje tjera

19 vjeçari nga Kaçaniku humbi jetën nga Covid-19, familja thotë se djali i tyre s’kishte sëmundje…