Home / Shqip Shqiptare

Shqip Shqiptare

“Black Friday” në SHBA: Dy gra kapen për flokësh, diku kishte edhe të shtëna armësh (Foto)

“Black Friday” në SHBA: Dy gra kapen për flokësh, diku kishte edhe të shtëna armësh (Foto/Video)

Sherre të mëdha kanë shpërthyer në disa qendra tregtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës gjatë blerjeve për “Black Friday”. Sipas ekspertëve tregtarë, përcjell Telegrafi, amerikanët pritet të shpenzojnë rreth 20 miliardë dollarë, vetëm ndërmjet të enjtes, deri të hënën në mbrëmje. Ndërkaq, mesatarja e blerësve pritet të jetë rreth …

Read More »

Sulm në një xhami në Egjipt, dhjetëra të vdekur

Sulm në një xhami në Egjipt, dhjetëra të vdekur

Militantët e dyshuar kanë shpërthyer një bombë dhe një sulm me armë në një xhami në provincën veriore të Egjiptit, Sinai, me rreth 54 të vdekur dhe rreth 75 të plagosur, thonë raportet. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, dëshmitarët kanë thënë se sulmi ndodhi në një xhami në zonën …

Read More »