Macron: Marrëveshja e paqes Izrael-EBA një vendim i guximshëm

Presidenti francez, Emmanuel Macron përshëndeti marrëveshjen e Emirateve të Bashkuara Arabe me Izraelin për normalizimin e…

Pas deklaratave të Vuçiq, KFOR ndalon punimet në rrugën te Manastiri i Deçanit

KFOR i ka ndaluar punimet që janë duke u zhvilluar në rrugën pranë Manastirit të Deçanit.…

Dy persona të infektuar me koronavirus vdesin në spitalin e Gjilanit

Vdesin dy të infektuar me COVID në Spitalin e Gjilanit. Dy pacientë të cilët kanë qenë…

Qendrat shëndetësore verore, Manastirliu: Mbi 19 mijë shërbime për pushuesit, 80 raste të dyshuara me koronavirus

Mbi 19 mijë shërbime mjekësore janë dhënë në kohë dhe me cilësi për turistët në 28…

Dëshmitë para spitaleve Covid, Vokshi i përgjigjet Ballës dhe i rendit faktet: Shqipëria, zonë e kuqe dhe e izoluar nga Evropa

Ish-deputetja demokrate, Albana Vokshi, i përgjigjet kreut të grupit të PS, Taulant Balla, i cili kërkonte…

“Kthehuni në banesa”, Xhaçka thirrje qytetarëve që presin në Kakavijë: Lejohet kalimi për një numër mjaft të kufizuar!

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ka bërë një thirrje për të gjithë qytetarët që presin prej…

Situata në Kakavijë/ Basha: Njerëz të braktisur nga një qeveri e dështuar. Turp!

Kreu i opozitës Lulzim Basha shpërndau në “Twitter” deklaratën e Partisë Demokratike për situatën e rëndë…

9 të vdekur brenda një dite nga koronavirusi në Kosovë

9 viktima e 145 raste të reja me COVID-19 në Kosovë. Gjatë 24 orëve të fundit,…

145 raste të reja me koronavirus në Kosovë, shërohen 144

Situata me koronavirus po vazhdon të jetë e rëndë në Kosovë. 145 persona janë konfirmuar të…

Nga këto komuna e fshatra janë të infektuarit e fundit me koronavirus në Kosovë

Nëntë viktima e 145 raste të reja janë shënuar me COVID-19 në Kosovë, bën të ditur…

Viza pune dhe rregullat për punëtorë në Gjermani

Vizat për punë, Rregullorja për punëtorë në Gjermani dhe problemet me ternime në ambasada. Tashmë dihet…

Shërohet nga koronavirusi deputeti i LDK-së: Nuk ishin të lehta ditët e netët

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ardian Shala ka njoftuar që është shëruar nga koronavirusi. Shala…