5 ushqime që mund t’i konsumoni në darkë dhe që nuk ndikojnë në peshën tuaj

Nëse nuk dëshironi të shtoni asnjë gram të vetëm, ju kuptojmë. Mirëpo, s’keni pse hiqni dorë…

Mos i hidhni tenxheret dhe tiganët e vjetër. Mund të bëni gjëra të bukura duke i ricikluar

Tenxheret dhe tiganët bëjnë pjesë tek objektet që përdoren më shumë në shtëpi dhe pas një…

Studimi i fundit: Simptomat e koronavirusit zakonisht shfaqen sipas kësaj radhitje

Studiuesit e Universitetit të Kalifornisë Jugore thonë se ata kanë zbuluar se simptomat COVID-19 kanë tendencë…

Asnjë pasagjer në një aeroplan nuk kishte maskë dhe nuk u infektuan

Studimi gjerman: Asnjë pasagjer në një aeroplan nuk kishte maskë dhe nuk u infektuan. Veshja e…

Njëri nga këto lytha mund të jetë kancerogjen, kontrollojeni trupin

Nëse nuk do ta kuptoni seriozisht vërejtjen e dermatologut dhe rregullisht të kontrolloni çdo lyth, çdo…

The Guardian: Mjalti, trajtim më i mirë për kollën e ftohjet sesa antibiotiku

Mjalti mund të jetë më i dobishëm sesa trajtimet konvencionale për kollë, hundë të bllokuara dhe…

Shikoni mirë këto dy lytha! Nëse i keni në trup dijeni: njëri ndër ta është kancer potencial!

Nëse nuk do ta kuptoni seriozisht vërejtjen e dermatologut dhe rregullisht të kontrolloni çdo lyth, çdo…

Si t’i eliminoni vrimat e cigareve nga mobiliet?

A ju ka ndodhur së paku një herë që pasi të kenë shkuar mysafirët të mbetet…

Konsumoni një mollë çdo ditë dhe do të befasoheni nga ajo që do t’i ndodhë organizmit tuaj

Ekspertët i kanë klasifikuar mollët si një prej frutave më të mira kundër mbipeshës.Sipas tyre, mollët…

A mund të infektohemi dy herë nga koronavirusi?

Studim: A mund të infektohemi dy herë nga koronavirusi? Një studim i ri së fundmi ka…

Dhëndrri u sëmurë me Koronavirus para dasmes, nusja shkon në spital me vello dhe martohet me të

Histori e dashurisë së madhe, dhëndrri u sëmurë para dasme me Covid 19, nusja shkon në…

Cili test është më i mirë për COVID-19? Lexojeni përpara se të shkoni të bëni testet

Me kërkesë te shumë pacientëve dhe qytetareve ne vijim një shkrim i marrë nga revista ‘Harvard…