A do të lehtësohen masat për festat e fundvitit?

Bazuar në trendin aktual të infektimeve me koronavirus në vendin tonë si dhe festat e fundvitit,…

Lajme me shume...

Nuk u takua me Hashim Thaçin e Kadri Veselin në Hagë, Sallahu tregon arsyen

Zëvendësministri i Drejtësisë, Blerim Sallahu, ka treguar pse nuk është takuar me ish-krerët e PDK-së, Hashim…

Lajme me shume...

Grabitja e armatosur në Mitrovicë, Policia angazhon edhe qentë për kapjen e personit

Një person i armatosur dhe i maskuar ka grabitur një shumë të parave në një pompë…

Lajme me shume...

Kërkesa e Albin Kurtit për kryetarin e Parlamentit Evropian

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, këtë të martë, është takuar me presidentin e Parlamentit Evropian, David…

Lajme me shume...

Zv. ministri i Drejtësisë: Të enjten do t’i vizitoj të burgosurit e rastit “Kumanova”

Zëvendësministri i Drejtësisë, Blerim Sallahu, ka thënë se ditën e enjte do t’i vizitojë të burgosurit…

Lajme me shume...

Policia konfiskon mjaltë në vlerë 20 mijë euro dhe mallra tjera

Njësia Task Forcës e Policisë Kufitare (DRK-Lindje) në zbatim të masave për parandalimin dhe luftimin e…

Lajme me shume...

Ndezën dritat e Vitit të Ri në Ferizaj

Ferizaj me pamje mahnitëse në prag të festave të fundvitit Komuna e Ferizajt tashmë ka përfunduar…

Lajme me shume...

Ymeri: Thaçi ka bërë më së shumti për arsimin, Kurti le të na e rrit pagën 50%, krejt kemi me u bë me të

Përfaqësuesi i Sindikatës së Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), Ymer Ymeri, gjatë intervistës për…

Lajme me shume...

“Vrasja në Gllogjan ishte e paramenduar, vrasësi ishte profesionist”

Profesori i kriminalistikës, Fatmir Çollaku, ka thënë se në bazë të gjurmëve në vend të krimit…

Lajme me shume...

Të mërkurë dhe të enjte temperaturat zbresin nën zero, parashikimi i motit

Dita e mërkurë e kësaj jave parashikohet të jetë e ftohtë dhe me ngrica në mëngjes.…

Lajme me shume...

Merret vendimi, paraqitja e provimeve do të jetë pa pagesë

Paraqitja e provimeve do të bëhet pa pagesë për studentët e Universitetit të Prishtinës. Këtë e…

Lajme me shume...

Doza e tretë, Kosova ende pa vendim

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës ende nuk ka marrë vendim lidhur me dhënien e dozës së…

Lajme me shume...

Përhapet gripi sezonal, përcillet me ethe, temperaturë, kollitje e djersitje

Gripi sezonal i cili është përhapur ditëve të fundit ka bërë që deri në 300 persona…

Lajme me shume...

Grabitje e armatosur nënjë pompë të derivateve në Mitrovicë

Një person i armatosur e ka grabitur një pompë të derivateve, me ç’rast ka arritur të…

Lajme me shume...

“Kesh t’u bo ndeshje, s’i kishin pastruar rrugët”, Shpend Ahmeti nis talljen me kryetarin e ri

Ish-kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka ironizuar pak me reshjet e borës në kryeqytet.…

Lajme me shume...