Michel: Kurti dhe Vuçiqi të tërhiqen, të largohen Njësitë Speciale dhe barrikadat

Presidenti i Këshillit Europian: Kurti dhe Vuçiqi të tërhiqen, të largohen Njësitë Speciale dhe barrikadat. Presidenti…

Gjuriq mundohet të viktimizohet: Serbët në Kosovë janë viktima të një fushate represioni

Gjuriq: Serbët në Kosovë janë viktima të një fushate represioni, kulmi ishte me dërgimin e njësiteve…

Peci thotë se Serbia e Rusia po synojnë destabilizimin e Ballkanit

Ish ambasadori Peci: Serbia e Rusia po synojnë destabilizimin e Ballkanit. Ish ambasadori i Kosovës në…

Milovan Drecun kërcënon: Helikopterët e ushtrisë serbe, paralajmërim për Kurtin

Drecun: Helikopterët e ushtrisë serbe, paralajmërim për Kurtin. Kryetari i të ashtuquajturit Komision për Kosovën në…

Ministria e Jashtme e Shqipërisë reragon për situatën në veri: Serbia të tërheqë forcat e armatosura pranë kufirit

Situata në veri të Kosovës, Ministria e Jashtme e Shqipërisë: Serbia të tërheqë forcat e armatosura…

Këshilli i Sigurisë së Kosovës kordinon veprimet strategjike pas ngjarjeve në veri

Këshilli i Sigurisë së Kosovës koordinon veprimet strategjike në shërbim të paqes dhe sigurisë. Kryesuar nga…

Kryeministri Kurti pohon se pikat kufitare po i bllokojnë persona me veprimtari kriminale, publikon të dhënat e dy personave

Kurti thotë se pikat kufitare po i bllokojnë persona me veprimtari kriminale, publikon të dhënat e…

Presidentja Osmani ndërpret vizitën në New York, shkak zhvillimet në veri

Osmani ndërpret vizitën në New York, shkak zhvillimet në veri. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka…

Krasniqi: PDK do të udhëheqë me Fushë Kosovën

Kreu i partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi është bindur se kandidati i partisë së tyre,…

Edi Rama sërish këmbëngul se “Open Balkans” nuk sjell probleme në marrëdhëniet Kosovë-Shqipëri

Rama thotë se “Open Balkans” nuk sjell probleme në marrëdhëniet Kosovë-Shqipëri. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama,…

Dardan Molliqaj thotë se veriu nuk është vend për ekspozim armatimesh

Molliqaj: Veriu nuk është vend për ekspozim armatimesh, por për strategji të mirëmenduar diplomatike. Për ngjarjet…

Petkoviq reagon me nervoz: Ëndrra e Kurtit është Shqipëria e Madhe, bashkësia ndërkombëtare të bëjë presion tek ai

Petkoviq: Ëndrra e Kurtit është Shqipëria e Madhe, bashkësia ndërkombëtare të bëjë presion tek ai. Drejtori…