Home / KOSOVA / Mijëra qytetarë në Serbi po protestojnë, kjo është arsyeja

Mijëra qytetarë në Serbi po protestojnë, kjo është arsyeja

Mijëra qytetarë në Serbi po protestojnë, kjo është arsyeja

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Në Serbi qytetratët janë të pakënqur dhe po protesojnë.

Disa mijëra qytetarë serb morën pjesë në një marsh të quajtur ‘Jo më këmisha të përgjakura’, në Beograd, duke protestuar dhunën në politikë.

Kjo pasi kryetari i Partisë së Majtë Serbe, Borko Stefanoviq u përgjak në një sulm në fund të nëntorit.

Opozita i bëri thirrje qytetarëve për protestë lidhur me mungesën e demokracisë në Serbi dhe shtypjen e zërave disidentë brenda dhe jashtë Parlamentit.

Protestuesit mbajnë një shenjë që thotë: “Do të shkoni në burg, Ceca gjithashtu.” Këngëtarja popullore serbe Svetlana Raznatoviç Ceca mbajti një koncert në Mitrovicën e Veriut të Kosovës, ku disa dhjetëra njerëz organizuan një protestë kundër rritjes së taksave prej 100 për qind për importet nga Serbia dhe Bosnja dhe Hercegovina.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com December 8, 2018 9:50 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=381861
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Mijëra qytetarë në Serbi po protestojnë, kjo është arsyeja Mijëra qytetarë në Serbi po protestojnë, kjo është arsyejaRating: 4.8