Home / KURIOZ / Leopardi bie në pus, majmunët bëhen sebep që ai të shpëtojë nga mbytja (Video)
Leopardi bie në pus, majmunët bëhen sebep që ai të shpëtojë nga mbytja (Video)

Leopardi bie në pus, majmunët bëhen sebep që ai të shpëtojë nga mbytja (Video)

Leopardi bie në pus, majmunët bëhen sebep që ai të shpëtojë nga mbytja (Video)

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Majmunët përveçse qesharakë, dinë të bëhen edhe të dobishëm për kafshët e tjera dhe këtë herë kanë treguar duke shpëtuar nga mbytja një leopard, që ra në një pus të thellë 7.6 metra.

Pasi panë leopardin brenda pusit pranë tempullit Sikar, Rajasthan në Indi, përcjell gsh, majmunët filluan të kërcenin dhe bërtisnin për të alarmuar në këtë mënyrën vizitorët aty pranë.

Dhe kështu ndodhi, pasi vizitorët të tërhequr nga sjellja e çuditshme e majmunëve shkuan pranë pusi dhe panë leopardin në fund të tij.

Ata thirrën rojet e pyllit në vendngjarje dhe aty nisi një mision shpëtimi me shkallë, duke bërë që leopardi të dilte shëndoshë e mirë e të vraponte drejt xhunglës.

Leopardi bie në pus, majmunët bëhen sebep që ai të shpëtojë nga mbytja (Video)

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com June 21, 2018 12:29 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=231279
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Leopardi bie në pus, majmunët bëhen sebep që ai të shpëtojë nga mbytja (Video) Leopardi bie në pus, majmunët bëhen sebep që ai të shpëtojë nga mbytja (Video)Rating: 4.8