Home / KURIOZITETE / Luan me një krijesë të çuditshme kur kuptojmë se çfarë është, shokuese! (Video)
Luan me një krijesë të çuditshme kur kuptojmë se çfarë është, shokuese! (Video)

Luan me një krijesë të çuditshme kur kuptojmë se çfarë është, shokuese! (Video)

Miqësia në mes kafshëve dhe njerëzimit ekziston që me shfaqjen e njerëzimit, por ndonjëherë ka miqësi të çuditshme ndërmjet dy palëve që për ta besuar ju duhet ta shihni atë.

Ky djalë i vogël siç edhe shihet në video, ka ndërtuar një lidhje aq të fortë me këtë stingray sa që ai e lejon ta përkëdhelë dhe të ushqehet nga duart e tij.

Stingray kanë forma dhe madhësi të llojllojshme, duke shkuar deri në 8 lloje të specieve në familje. Specia më e gjatë është rreze manta e cila është pjesë e familjes së shqiponjave rreze, edhe pse krijesa në këtë video nuk është stingray pasi që nuk ka pjesët e një mantra.
Ajo mund të jetë e gjatë deri në 6 metra dhe peshon afër 1361 kg.
Ne duhet të ju njoftojmë që Stingrays rrallë janë agresiv por shumë specie kanë një thumb helmues që ata e përdorin kur janë në rrezik ose të kërcënuar nga jashtë, kjo ju ndodh më së shumti njerëzve kur ata pa dashje iu afrohen.
Video shikone me posht ..

Luan me një krijesë të çuditshme kur kuptojmë se çfarë është, shokuese! (Video)

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com April 18, 2018 1:05 am ne link https://kosovatoday.com/?p=166054
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Luan me një krijesë të çuditshme kur kuptojmë se çfarë është, shokuese! (Video) Luan me një krijesë të çuditshme kur kuptojmë se çfarë është, shokuese! (Video)Rating: 4.8

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other