Home / KURIOZITETE / Ofroi spektakël me kalë të bardhë, mbyllet lokali i natës në Miami (Video)
Ofroi spektakël me kalë të bardhë, mbyllet lokali i natës në Miami (Video)

Ofroi spektakël me kalë të bardhë, mbyllet lokali i natës në Miami (Video)

Donte të tërhiqte sa më shumë klientelën pronarja e Mokai Lounge dhe kështu ka menduar mirë të organizojë një spektakël në lokalin e saj në Miami Beach, me një kalë.

Po ajo nuk e ka menduar efektin negativ të turmës ndaj kafshës së gjorë, e cila u rrethua dhe u fut në siklet.

Ofroi spektakël me kalë të bardhë, mbyllet lokali i natës në Miami (Video)

Rezultati? Video e interpretimi të munguar, është publikuar në rrjetet sociale dhe lokalit të natës i është hequr leja e tregtimit.

“Kemi parë një video jashtëzakonisht shqetësuese, – ka dhënë bashkiaku Dan Gelber në një konferencë shtypi të premten, – për atë është përshkruar vetëm si një budallallëk i çmendur”.

Videoja tregon një grua të veshur vetëm me të brendshme që ecën me një kalë të bardhë, dukshëm i bezdisur.

Ky i fundit drejtohet nga turma për pak sekonda. Pastaj videoja përfundon, përcjell gsh.

Një gjest, siç komenton akoma qytetari i parë i Majemit, “i rrezikshëm për këtë kafshë, i rrezikshëm edhe për publikun, jo njerëzor”.

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com March 12, 2018 8:38 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=156237
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Ofroi spektakël me kalë të bardhë, mbyllet lokali i natës në Miami (Video) Ofroi spektakël me kalë të bardhë, mbyllet lokali i natës në Miami (Video)Rating: 4.8