Home / KURIOZ / Të rinjtë ankohen se nuk po mund t’i hapin konservat, kërkojnë nga prodhuesit të ndryshojnë ambalazhet (Video)
Të rinjtë ankohen se nuk po mund t’i hapin konservat, kërkojnë nga prodhuesit të ndryshojnë ambalazhet (Video)

Të rinjtë ankohen se nuk po mund t’i hapin konservat, kërkojnë nga prodhuesit të ndryshojnë ambalazhet (Video)

Kohëve të fundit, janë shtuar videot në internet, që i shfaqin problemet e të rinjve në hapjen e konservave. Me këtë rast, po kërkohet nga prodhuesit, që të ndryshojnë ambalazhet dhe lehtësimin e sistemit të hapjes.

‘Milenialët’ siç njihet të lindurit në dy dekadat e fundit të shekullit XX – që janë më pak të njoftuar me punët e shtëpisë – po hasin në vështirësi kur është fjala te konservat edhe nëse e kanë çelësin e duhur, transmeton Telegrafi.
Të rinjtë ankohen se nuk po mund t’i hapin konservat, kërkojnë nga prodhuesit të ndryshojnë ambalazhet (Video)
Shumë prej tyre janë prerë dhe lënduar, teksa përdornin çekanët dhe thikat ose kaçavidat, që të shpojnë kapakët nga metali.

Në anën tjetër, prodhuesit e ushqimeve kanë thënë se këto konserva janë shumë të mira për ruajtjen e ushqimit, ndërsa janë të lehta për tu hapur, qoftë edhe nga ndonjë fëmijë. Megjithatë, pranuan se do të bëjnë përpjekje, për të bërë mbyllje që hapet me lehtësi më të madhe.

Videoja e postuar më poshtë, i tregon dy të rritur, që angazhohen së bashku për të hapur një konservë gjelle, e cila mund të hapej me një rrëshqitje të lehtë çelësi. /Telegrafi/

Nga KosovaToday.com May 14, 2018 8:14 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=178591
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Të rinjtë ankohen se nuk po mund t’i hapin konservat, kërkojnë nga prodhuesit të ndryshojnë ambalazhet (Video) Të rinjtë ankohen se nuk po mund t’i hapin konservat, kërkojnë nga prodhuesit të ndryshojnë ambalazhet (Video)Rating: 4.8