Home / KURIOZITETE / U kritikua nga profesoresha për pantallonat e shkurtra, studentja amerikane i hoqi edhe ato (Video,+16)
U kritikua nga profesoresha për pantallonat e shkurtra, studentja amerikane i hoqi edhe ato (Video,+16)

U kritikua nga profesoresha për pantallonat e shkurtra, studentja amerikane i hoqi edhe ato (Video,+16)

Një studente në Universitetin Cornell, New York, ka hequr dorë nga veshjet e saj për të paraqitur tezën e saj në një orvatje për të luftuar “besimet shtypëse” pasi pretendoi se profesoresha e saj e kishte “kritikuar” rreth pantallonave të shkurtra që kishte veshur.

Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, ka qenë Letitia Chai ajo që hoqi rrobat e saj para mësuesve dhe studentëve të shtunën gjatë prezantimit të tezës së nderit.

Ky veprim i saj, siç thuhet më tej, ishte një demonstrim kundër aktit të profesoreshës Rebekah Maggor, e cila i kishte thënë studentes se pantallonat e saj ishin shumë të shkurta gjatë një prove të prezantimit të saj.

U kritikua nga profesoresha për pantallonat e shkurtra, studentja amerikane i hoqi edhe ato (Video,+16)

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com May 10, 2018 1:17 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=177004
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . U kritikua nga profesoresha për pantallonat e shkurtra, studentja amerikane i hoqi edhe ato (Video,+16) U kritikua nga profesoresha për pantallonat e shkurtra, studentja amerikane i hoqi edhe ato (Video,+16)Rating: 4.8