Home / KOSOVA / Elektorati i PDK-së ‘godet’ Lirak Çelajn në Prishtinë
Elektorati i PDK-së ‘godet’ Lirak Çelajn në Prishtinë

Elektorati i PDK-së ‘godet’ Lirak Çelajn në Prishtinë

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), me kandidatë për kryetar të komunës Prishtinës, Lirak Çelaj në zgjedhjet lokale që u mbajtën gjatë ditës së djeshme ka marr 4.590 vota ose 5, 86 përqind.

Ndërsa subjekti politikë PDK në Prishtinë ka marr më shumë se vet kandidati i tij Çelaj rreth 8.084 vota ose 10, 98 përqind të votave.

Lirak Çelaj në këto zgjedhje ka marr mbi 3 mijë e 500 vota më pak se subjekti i tij politikë.

Në zgjedhjet lokale që u mbajtën ditën e djeshme për kryetar të komunave shumë parti politike humbën bastionet e tyre. E shumë parti tjera dolën fitimtare.

Numri i të gjitha subjekteve politike që morën pjesë në këto zgjedhje ishte rreth 98.

Komuna e Prishtinës do të shkojë në balotazh ku Lëvizja Vetëvendosje me Shpend Ahmetin dhe Lidhja Demokratike e Kosovës me Arban Abrashin do të garojnë të për ta parin e kryeqytetit.

Ndërkohë procesi i numërimit të votave ka përfunduar.

 

Elektorati i PDK-së ‘godet’ Lirak Çelajn në Prishtinë
Elektorati i PDK-së ‘godet’ Lirak Çelajn në Prishtinë
Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com October 23, 2017 10:16 am ne link https://kosovatoday.com/?p=89566
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Elektorati i PDK-së ‘godet’ Lirak Çelajn në Prishtinë Elektorati i PDK-së ‘godet’ Lirak Çelajn në PrishtinëRating: 4.8