Home / LAJME / Milaim Zeka bashkëpunëtorëve të Limajt në Qeveri: Marre ju koftë
Milaim Zeka bashkëpunëtorëve të Limajt në Qeveri: Marre ju koftë

Milaim Zeka bashkëpunëtorëve të Limajt në Qeveri: Marre ju koftë

Deputeti i Nismës Social Demokrate, në seancën e sotme parlamentare ka folur në lidhje me numrin e madh të zv.kryeministrave e ministrave në Qeverinë Haradinaj.

Madje ai tha se është marre se si ka zv.kryeministrat mbajnë edhe postin e ministrit.

Milaim Zeka bashkëpunëtorëve të Limajt në Qeveri: Marre ju koftë

“Kjo qeveri jo qe është e madhe po qysh s’ju vjen marre disa zv kryeministra, prej Dardan Gashit dhe Pegjet Pacollit, edhe zv.kryeministër edhe ministër. Po të ishte kështu edhe kryetari im Limaj, të njëjtën gjë do t’ia thosha Fatmir Limajt; kryetar si nuk të vjen marre’”, tha Zeka.

Përveç kësaj, Zeka tha se zv.ministrat po keqpërdorin edhe paratë e taksapaguesve.

“Qysh more nuk ju vjen marre këtyre zv.ministrave me shetitë me para të taksapaguesve. Me iu telefonu shoqatave kulturore nëpër Evropë, e me iu thënë çoma një ftesë e me ikë pa asnjë ftesë zyrtare. Për këto, kryeministri duhet të kërkojë raport dhe të thotë; kush të ka ftu ty në Gjermani, cili Institucion? Me para të kujt po udhëton atje?”, tha ai.

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com March 14, 2018 1:49 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=156780
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Milaim Zeka bashkëpunëtorëve të Limajt në Qeveri: Marre ju koftë Milaim Zeka bashkëpunëtorëve të Limajt në Qeveri: Marre ju koftëRating: 4.8

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other