Home / KOSOVA / Për t’u pajisur me vizë, kosovarët po “bëhen serbë”
Për t’u pajisur me vizë, kosovarët po “bëhen serbë”

Për t’u pajisur me vizë, kosovarët po “bëhen serbë”

Për shkak se qytetarët e Kosovës ende nuk mund të lëvizin pa viza në vendet e Bashkimit Evropian, shumë të rinj gjejnë rrugë të tjera për të mos e pasur problem pajisjen me një vizë.

Madje ka të rinj kohëve të fundit po aplikojnë për të marrë nënshtetësinë e Serbisë.

Një gjë po është kuptuar se po u mundësohet në komunën e Graçanicës dhe të Novobërdës ku ende punohet sipas ligjeve të Serbisë, shkruan gazetametro.net.

Ndërkaq, Haradinaj sot, në Samitin e Sofjes ka biseduar për liberalizimin e vizave për kosovarët.

“Secili vend e ka një kërkesë të menjëhershme – Kosova e ka liberalizimin e vizave. Bisedova edhe me Presidentin e Francës, Macron, jo me kancelaren Merkel, por këshilltaren e saj. Ka ardhë koha që Kosovës t’i jepet lëvizja e lirë”.

“Isha direkt aq sa munda që t’iu them se kemi nevojë për përkrahjen e juaj në këtë temë. Mendoj që institucionet e BE-së brenda javës do të na pranojnë zbatimin e të gjitha kritereve, pastaj janë vendet veç e veç, proces që mund të marrë edhe disa muaj”, është shprehur HaradinajPër t’u pajisur me vizë, kosovarët po “bëhen serbë”

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com May 18, 2018 8:19 am ne link https://kosovatoday.com/?p=180913
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Për t’u pajisur me vizë, kosovarët po “bëhen serbë” Për t’u pajisur me vizë, kosovarët po “bëhen serbë”Rating: 4.8

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other