Home / LAJME / Përfshirje në fazën e re të dialogut, kërkojnë shqiptarët e Luginës
Përfshirje në fazën e re të dialogut, kërkojnë shqiptarët e Luginës

Përfshirje në fazën e re të dialogut, kërkojnë shqiptarët e Luginës

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSh), Ragmi Mustafa, ka ftuar institucionet e Kosovës të mos i lënë shqiptarët e Luginës Preshevës jashtë fazës së re të dialogut Kosovë–Serbi.

Në këtë intervistë dhënë për gazetën “Epoka e re”, ai ka thënë se tani është momenti i fundit që Kosova ta ngrehë zërin për zgjidhjen e problemit të shqiptarëve të Luginës.

Përfshirje në fazën e re të dialogut, kërkojnë shqiptarët e Luginës

Sipas Mustafës, krahas zgjidhjes përfundimtare të çështjeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, duhet të zgjidhet edhe problemi i shqiptarëve të Luginës.
“Ne vetëm kërkojmë zbatimin e standardeve që Kosova zbaton për pakicat andej kufirit. Çdo gjë që vlen për serbët atje të vlejë edhe për shqiptarët këtu”, ka thënë lideri i PDSh-së, Ragmi Mustafa.

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com March 14, 2018 9:46 am ne link https://kosovatoday.com/?p=156725
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Përfshirje në fazën e re të dialogut, kërkojnë shqiptarët e Luginës Përfshirje në fazën e re të dialogut, kërkojnë shqiptarët e LuginësRating: 4.8