Home / KURIOZ / Rikthehet Ebola, 77 të vdekur në Kongo
Rikthehet Ebola, 77 të vdekur në Kongo

Rikthehet Ebola, 77 të vdekur në Kongo

Rikthehet Ebola, 77 të vdekur në Kongo

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Numri i viktimave nga shpërthimi ri i Ebolës në Republikën Demokratike të Kongos ka shkuar në 77. Shifra është bërë publike nga ministria e Shëndetësisë e vendit afrikan.
Aktualisht janë raportuar 115 raste, nga të cilat 85 janë konfirmuar dhe 10 janë të mundshme. Nga 85 pacientë të infektuar 18 u shëruan, thotë ministria e Shëndetësisë.

Zëvendësdrejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore njoftoi në një konferencë shtypi të premten se një rast i konfirmuar u dokumentua në Oicha.

Komiteti Ndërkombëtar i Shpëtimit kërkoi një “reagim të shpejtë, të bashkërenduar dhe efikase” për të shmangur përsëritjen e shpërthimit të Ebolës 2013-2016 në Afrikën Perëndimore, e cila vrau më shumë se 11.000 njerëz.

Rikthehet Ebola, 77 të vdekur në Kongo

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com September 1, 2018 12:44 am ne link https://kosovatoday.com/?p=309306
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Rikthehet Ebola, 77 të vdekur në Kongo Rikthehet Ebola, 77 të vdekur në KongoRating: 4.8