Home / KOSOVA / Vrasja e Ivanoviq, ja çfarë kërkon ambasadori O’Connell
Vrasja e Ivanoviq, ja çfarë kërkon ambasadori O’Connell

Vrasja e Ivanoviq, ja çfarë kërkon ambasadori O’Connell

Ambasadori i Mbretërisë Bashkuar në Kosovë, Ruairí O’Connell, tre muaj pas vrasjes së Oliver Ivanoviqit, politikanit serb në veri të Mitrovicës, ka bërë thirrje kjo vrasje të zbardhet në tërësi

Ai përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social “Facebook”, ka thënë se është jashtëzakonisht e rëndësishme që jo vetëm kjo vrasje, por të gjitha vrasjet e tjera të hetohen tërësisht dhe përgjegjësit të vihen para drejtësisë.

Vrasja e Ivanoviq, ja çfarë kërkon ambasadori O’Connell

Kujtojmë se gjatë ditës së sotme në tre mujorin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit, si në Prishtinë ashtu edhe në Mitrovicë janë vendosur grafite në mure.

Postimi i plotë i ambasadorit Ruairí O’Connell:

Dje u bënë tre muaj që nga vrasja e Oliver Ivanovic.

Vazhdon të mbetet jashtëzakonisht e rëndësishme që kjo dhe vrasjet e tjera të hetohen tërësisht, dhe përgjegjësit të vihen para drejtësisë

 

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com April 16, 2018 12:56 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=165472
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Vrasja e Ivanoviq, ja çfarë kërkon ambasadori O’Connell Vrasja e Ivanoviq, ja çfarë kërkon ambasadori O’ConnellRating: 4.8