Home / BOTA / Zbulohet sulmuesi i Barcelonës…, ja kush është…(FOTO)

Zbulohet sulmuesi i Barcelonës…, ja kush është…(FOTO)

Zbulohet sulmuesi i Barcelonës…, ja kush është…(FOTO)Të paktën 13 persona janë vrarë dhe dhjetëra të plagosur kur një furgon në Barcelonë u përplas në një turmë të këmbësorë.

Poashtu, disa persona të armatosur po vazhdojnë t’i mbaj peng disa persona në një restorant turk në këtë zonë të qytetit, shkruan El Pais.

Burimet policore kanë identifikuar një të dyshuar për përfshirjen e tij të dyshuar në sulm. Emri i tij është Driss Oukabir, i cili sipas profilin e tij në rrjetet sociale është me origjinë nga Marseille (Francë) dhe banojnë në Ripoll (Girona), transmeton lajmi.net.

Policia njoftoi, se personi kishte të veshur këmish të gjatë, të bardhë me vija të kaltra.

Sulmi është cilësuar terrorist.

Zbulohet sulmuesi i Barcelonës…, ja kush është…(FOTO)

Read Offline:
Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Zbulohet sulmuesi i Barcelonës…, ja kush është…(FOTO) Zbulohet sulmuesi i Barcelonës…, ja kush është…(FOTO)Rating: 4.8