Home / SHOWBIZ / “Si e bija e dikujt që kaloi 25 vite në burgje”, ja pse Jona Spahiu mbështet protestën e studentëve

“Si e bija e dikujt që kaloi 25 vite në burgje”, ja pse Jona Spahiu mbështet protestën e studentëve

“Si e bija e dikujt që kaloi 25 vite në burgje”, ja pse Jona Spahiu mbështet protestën e studentëve

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Vijojnë ende protestat në vend nga një numër i madh studentësh prej disa ditësh në kryeqytet, duke shtruar një sërë kërkesash për Ministrinë e Arsimit. Protesta ka marrë përmasa të mëdha dhe i janë bashkuar edhe studentët nga rrethet. Një prej personazheve publikë që ka shprehur mbështetjen e saj për studentët është edhe Jona Spahiu. Moderatorja ka zgjedhur “Instagramin” për të bërë të ditur qëndrimin e saj.

Ajo ka postuar një foto ku shfaqet një numër i madh studentësh të fotografuar nga lart. Në krah të fotos, Jona ka treguar për herë të parë se i ati ka kaluar 24 vite në burg, në kërkim të së drejtës dhe është shprehur se mbështet studentët dhe se kjo protestë është gjëja më shpresëdhënëse që ka parë. “Si një qytetare e këtij vendi, si një studente e dalë nga fakultetet monopol, si e bija e një njeriu që kaloi 24 vitet e jetës së tij në burgjet komuniste në kërkim të së drejtës… Kjo është gjëja më shpresëdhënëse që më kanë zënë sytë”, – ka shkruar ajo. Protestës i janë bashkuar edhe një numër i madh personazhesh publikë si Gentian Zenelaj, Florian Binaj, Robert Aliaj, Blendi Fevziu, Roza Lati etj.

The post “Si e bija e dikujt që kaloi 25 vite në burgje”, ja pse Jona Spahiu mbështet protestën e studentëve appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com December 8, 2018 6:31 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=381730
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . “Si e bija e dikujt që kaloi 25 vite në burgje”, ja pse Jona Spahiu mbështet protestën e studentëve “Si e bija e dikujt që kaloi 25 vite në burgje”, ja pse Jona Spahiu mbështet protestën e studentëveRating: 4.8