Home / SPORT / Çmendet PSG, josh Buffonin me kontratë 2-vjeçare

Çmendet PSG, josh Buffonin me kontratë 2-vjeçare

GazetaShqip SportGigi Buffon njoftoi sot se të shtunën do të luajë ndeshjen e tij të fundit me Juventusin, por pranoi se po mendon të vijojë ende karrierën.

Në orët e fundit mediat italiane zbulojnë se për portierin legjendar të bardhezinjve ka ardhur një ofertë nga PSG-ja, që e ka tunduar Gigin për të vijuar ende karrierën mes shtyllave.

Bëhet fjalë për një ofertë dy vjeçare, me shifra vërtetë të kënaqshme për Buffonin, i cili tundohet edhe nga mundësia për të tentuar edhe njëherë triumfon në Champions League.

Gjithsesi ato 10 ditë afat, që Buffon ka kërkuar për të reflektuar, lidhen me pritjen për vendimin e Komisionit të Disiplinës në UEFA.

Këta të fundit po shqyrtojnë sjelljen e Buffon në ndeshjen e kthimit ndaj Realit dhe portieri është në pritje të pezullimit me të cilin mund të përballët.

17 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com May 17, 2018 6:55 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=180764
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Çmendet PSG, josh Buffonin me kontratë 2-vjeçare Çmendet PSG, josh Buffonin me kontratë 2-vjeçareRating: 4.8

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other