Home / SPORT / Gattuso jep lajmim e papritur rossonerëve

Gattuso jep lajmim e papritur rossonerëve

Gattuso jep lajmim e papritur rossonerëve

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Trajneri i Milanit,Gennaro Gattuso foli për mediat në prag të ndeshjes së ekipit të tij kundër Torino në San Siro në një konferencë shtypi.

Trajneri italian ka pranuar se mund të ketë ndryshime në formacion përcjell ORAinfo.

“Torino nuk është rastësi që ata janë të pamposhtur, kombinojnë forcën teknike dhe fizike, ata kanë një trajner të përgatitur mirë dhe janë të vështirë të merren me to.” Nesër do të jetë një ndeshje shumë e vështirë “, tha ai.

“Higuain dhe Cutrone do të luajnë së bashku, le të bëjmë gjithçka për t’i bërë ato të luajë së bashku”

“Kam pritur që të jemi aq afër Ligës së Kampionëve, kur ka dëshirë dhe qetësi, gjithçka mund të ndodhë në sport, sidomos në botën e futbollit. Pas lëndimeve, pashë një ajër tjetër, por lojtarët u bënë në dispozicion dhe grupi ishte kompakt.

“Higuain ?kur të gjithë mendonin se ishte nervoz, ai po bënte shaka brenda dhomës së dollapit, për ne nuk do të ishte kurrë një problem, ai është një kampion dhe mund të luajë futboll, ai duhet të përqëndrohet në kryerjen e punës mirë, duke ndihmuar ekipin dhe ekipin ta ndihmojë atë, golat do të vijnë”, ka thënë Gattuso./ORAinfo/

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com December 8, 2018 4:41 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=381666
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Gattuso jep lajmim e papritur rossonerëve Gattuso jep lajmim e papritur rossonerëveRating: 4.8