Home / SPORT / Ish lojtari i Milanit: Jam i lumtur me transferimet, por i duhet edhe…!

Ish lojtari i Milanit: Jam i lumtur me transferimet, por i duhet edhe…!

Ish lojtari i Milanit: Jam i lumtur me transferimet, por i duhet edhe…!Marcel Desailly është i lumtur me investimin e bërë në skuadrën e Milanit, por paralajmëron se për të krijuar një bazë të fortë për klubin ju nevojiten udhëheqësit apo liderët e ekipit.

Rossonerët u morën në dorëzim nga një konsorcium kinez i kryesuar nga Yonghong Li në prill dhe kanë nënshkruar me lojtarë të njohur si Lucas Biglia, Leonardo Bonucci dhe Franck Kessie këtë verë.

Si një lojtar i dikurshëm i Milanit, Desailly është i kënaqur të shohë lojtarë të tillë që vijnë, por nuk mendon se vetëm transferimet do të kthejnë ish-ekipin e tij në krye.

“Unë jam i lumtur përsëri”, ka thënë fillimisht fituesi i Kupës Botërore për Mihaaru News kur u pyetën rreth revolucionit të Milanit në një vizitë në Maldive.

“Ju nuk duhet të keni frikë nga paratë. Ishim të frikësuar, sepse ish-presidenti im [Silvio] Berlusconi hoqi dorë nga klubi”.

“Kështu që ne ishim duke shpresuar që klubi të jetë aktiv dhe tani ne e kemi parë atë”.

“Ata kanë blerë shumë lojtarë, por nuk do të jetë e mjaftueshme për dy sezonet e ardhshme. Për të krijuar një themel për klubin ju nevojiten liderë”.

“Ju keni nevojë për shumë elementë për të bërë Milanin, Milanin e madh të viteve ’90”, përfundoi ish-mbrojtësi i njohur francez.

Ish lojtari i Milanit: Jam i lumtur me transferimet, por i duhet edhe…!

Read Offline:
Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Ish lojtari i Milanit: Jam i lumtur me transferimet, por i duhet edhe…! Ish lojtari i Milanit: Jam i lumtur me transferimet, por i duhet edhe…!Rating: 4.8