Home / SPORT / Ja çfarë pritet të ndodh të dielën në Madrid

Ja çfarë pritet të ndodh të dielën në Madrid

Ja çfarë pritet të ndodh të dielën në Madrid

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Qyteti kryesor i Spanjës, Madridi, është në këmbë në pritje të finales së ditës së diel mes River Plate dhe Boca Juniors, e vlefshme për Copa Libertadores.

Të dy klubet argjentinase tashmë ndodhen në Madrid duke u përgatitur për spektaklin e së dielës, derisa tifozët kanë filluar të vijnë.

Pasi Madrid u zgjodh për të organizuar këtë finale, policia filloi menjëherë përgatitjet për ‘finalen e të gjitha finaleve’. Spanjollët kanë punësuar 2,500 policë, dhe janë të gatshëm të angazhojnë akoma forca të rendit.

Tifozërive të dy skuadrave u janë ndarë nga pesë mijë bileta për këtë finale, ndërsa 50 mijë tjera janë destinuar për argjentinasit që jetojnë në Spanjë. Organizatori ka vendosur t’i marrë pesë mijë bileta, ndërsa 10 mijë tjera janë vendosur në shitje për të gjithë.

Ajo që po shqetëson të gjithë para kësaj ndeshje, janë tifozët huliganë që mund të krijojnë incidente.

Policia në Spanjë ka njoftuar se pritet që rreth 500 tifozë huliganë të vijnë në Madrid për finalen River Plate – Boca Juniors.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com December 8, 2018 5:21 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=381688
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Ja çfarë pritet të ndodh të dielën në Madrid Ja çfarë pritet të ndodh të dielën në MadridRating: 4.8