Home / SPORT / Juventus bën transferin e madh nga Barcelona
Auto Draft

Juventus bën transferin e madh nga Barcelona

Raportohet se Lucas Digne i Barcelonës i është ofruar Juventusit, skuadër e cila është në treg në kërkim të një mbrojtësi të majtë.

Sipas Calciomercato,com, Digne me qejf do të kthehej në Itali, pasi transferimin në Barcelonë në vitin 2016 e arriti falë performancave gjatë huazimit të Roma, transmeton Gazeta Express.

 Auto Draft

Megjithatë, francezi është paraqitur vetëm 44 herë në dy sezone për Barçën, duke dështuar t’ia zërë vendin Jordi Albas.

Ndërkohë, sipas uebsajtit italian, drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratici e njeh shumë mirë Dignen nga periudhat e vëzhgimit të lojtarëve dhe se ky i fundit është i gatshëm ta braktisë Barcelonën.

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com April 16, 2018 1:05 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=165514
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Juventus bën transferin e madh nga Barcelona Juventus bën transferin e madh nga BarcelonaRating: 4.8