Home / SPORT / Liverpooli shënon fitore, Xherdan Shaqiri feston me shqiponjë

Liverpooli shënon fitore, Xherdan Shaqiri feston me shqiponjë

Liverpooli shënon fitore, Xherdan Shaqiri feston me shqiponjë

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Liverpooli ka shënuar fitore ndaj Burnlyt.

E këtë fitore Xherdan Shaqiri e ka festuar me shqiponjë.

Liverpooli fitoi 3-1 në udhëtim, me Xherdan Shaqirin që ishte titullar dhe e shënoi golin e tretë në këtë takim.

Shaqiri nuk festoi në formën e zakonshme duke bërë shqiponjën me duar, për çka njihet më së miri gjatë ndeshjes Zvicër –Serbi verën që lamë pas në Kupën e Botës. Shaqa festoi këtë herë duke e postuar figurën e shqiponjës në një postim në llogarinë e tij në Instagram.

Shaqiri dhe kosovari tjetër i Zvicrës, Granit Xhaka, u patën gjobitur dhe patën marrë vërejtje që mos ta përsërisin më festimin me shqiponje në fushë, pasi e bënë kur ia shënuan golat e fitores së Zvicrës 2-1 ndaj Serbisë.

Golin ndaj Burnlyt ai e festoi duke e postuar një fotografi të vetën dhe në mbikshrim vendosi edhe figurën e shqiponjës.

Duket cekur se Shaqa ishte titullar edhe në fitoren 4-0 të “Të kuqve” ndaj Bournemouthit të shtunën.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com December 8, 2018 7:50 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=381776
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Liverpooli shënon fitore, Xherdan Shaqiri feston me shqiponjë Liverpooli shënon fitore, Xherdan Shaqiri feston me shqiponjëRating: 4.8