Home / SPORT / Majlinda mund italianen, kalon në çerekfinale

Majlinda mund italianen, kalon në çerekfinale

Majlinda mund italianen, kalon në çerekfinaleMajlinda Kelmendi është kualifikuar në çerekfinale të kampionatit botëror.

Ajo ka mposhtur italianen Giuffrida Odette.

Dueli ishte dinamik dhe tejet i vështirë për Majlindën, por ajo detyroi italianen të gabojë dhe të ndëshkohet me karton të kuq. Kështu, Majlinda edhe e fitoi duelin.

Tash në çerekfinale ajo do të takohet me fituesen e duelit Amandine Buchard – Joana Ramos.

Në finale Majlinda mund të takohet edhe me Distria Krasniqin.

Kosova shumë afër medaljeve në botërorin e Budapestit.

Read Offline:
Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Majlinda mund italianen, kalon në çerekfinale Majlinda mund italianen, kalon në çerekfinaleRating: 4.8