Home / SPORT / Përballja me Tottenhamin, Juventusi merr lajmin tronditës
Përballja me Tottenhamin, Juventusi merr lajmin tronditës

Përballja me Tottenhamin, Juventusi merr lajmin tronditës

Paulo Dybala nuk është përfshirë në skuadrën e Juventusit për duelin rrethit të eleminimit direkt ndaj Tottenhamit.

Argjentinasi ka vuajtur nga një lëndim në kofshë, por ka pasur zër se ai mund të kthehet për ndeshjen e parë ndaj anglezëve në Torino.

Sidoqoftë, Massimiliano Allegri të premtën ka thënë se ai nuk do të rrezikonte me lojtarin dhe prandaj nuk e ka ftuar fare për këtë duel.

Juan Cuadrado, Howedes, Andrea Barzagli dhe Blase Matuidi po ashtu janë jashtë kësaj sfide për shkak të dëmtimeve, kurse Stephan Lichtsteiner nuk është ftuar sërish përkundër faktit se ishte përfshirë në listën e Ligës së Kampionëve.

Përballja me Tottenhamin, Juventusi merr lajmin tronditës

Allegri në vend të tij ka vendosur ta ftojë 19 vjeçarin Simone Muratore.

Ndeshja zhvillonte sonte (e martë) nga ora 20:45.

Skuadra e plotë e Juves ndaj Tottenhamit: Buffon, Pinsoglio, Szczesny, De Sciglio, Chiellini, Benatia, Alex Sandro, Rugani, Pjanic, Khedira, Marchisio, Asamoah, Sturaro, Bentancur, Muratore, Higuain, Douglas Costa, Mandzukic, Bernardeschi

Përballja me Tottenhamin, Juventusi merr lajmin tronditës

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com February 13, 2018 8:27 am ne link https://kosovatoday.com/?p=149305
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Përballja me Tottenhamin, Juventusi merr lajmin tronditës Përballja me Tottenhamin, Juventusi merr lajmin tronditësRating: 4.8